مای بلک پینک

بزرگترین سرویس پخش موزیک ویدیو ها و ویدیو های بلک پینک | Blackpink در ایران❤️ - پیشنهاد میکنم برای شروع روی ⚡️ فهرست ویدیو ⚡️ های پایین👇 کلیک کنین :)

لالیسا مانوبان | Lalisa Manoban کیست؟

( بیوگرافی )

لالیسا مانوبان (به انگلیسی : Lalisa Manoban) (زادهٔ ۲۷ مارس ۱۹۹۷) که بیشتر با نام هنری لیسا شناخته می‌شود، خواننده، رپر، رقصنده و مدل تایلندی است که در کره جنوبی فعالیت می‌کند. او در سال ۲۰۱۶ و به عنوان رپر و رقصندهٔ اصلی گروه بلک پینک و تحت نظر لیبل وای‌جی اینترتینمنت وارد دنیای موسیقی شد. لیسا از سال ۲۰۱۱ در این کمپانی کارآموز بود.

لالیسا مانوبان | Lalisa Manoban

( زندگی نامه )

لالیسا در شهر بانکوک متولد شد. نام او در هنگام تولد پرانپریا مانوبان (به تایلندی: ปราณปรียา มโนบาล) بود اما او بعد از فالی که گرفت نام خود را تغییر داد و لالیسا گذاشت. او دختر خواندهٔ یک سرآشپز تایلندی-سوییسی به نام مارکو بروشویلر است که در دنیا به عنوان یکی از بهترین سرآشپزهای تایلندی شناخته می‌شود و یک مدرسهٔ آشپزی در بانکوک دارد. او به مدرسهٔ خصوص یپرفامنتری دوم رفت و در آنجا در کلاس یازده نفره‌ای درس می‌خواند که تمام درس‌ها به انگلیسی تدریس می‌شدند. مادرش او را در مدرسهٔ رقص ثبت‌نام کرد و هم‌چنین دو معلم آواز تایلندی برای او گرفت. به علاوه، لیسا همراه با دوست زمان بچگی‌اش بم‌بم که اکنون عضو گروه گات‌سون است، یک گروه رقص به نام «وی زا کول» داشتند. لیسا از جمله دختران پاپ کره‌ای است که لایک پستهایش بیش از ۱ میلیون است.

لیسا همیشه تحت تأثیر موسیقی کره‌ای، مخصوصاً هنرمندان کمپانی وای‌جی بود. به گفتهٔ خودش هدفش پیوستن به این کمپانی بود. بین سپتامبر تا اکتبر سال ۲۰۱۰، کمپانی وای‌جی آزمونی را در کشور تایلند برگزار کرد. لیسا در این آزمون جایگاه نخست را کسب کرد و بدین گونه به کمپانی وای‌جی پیوست.

لالیسا مانوبان | Lalisa Manoban

( زندگی شخصی )

لیسا چندزبانه است، او به چند زبان صحبت می‌کند که آنها شامل تایلندی، انگلیسی، کره‌ای، ژاپنی و چینی پایه می‌شوند. او تنها فرزند مادر تایلندی و ناپدری سوئیسی خود است.

( سرمایه‌گذاری )

تاییدیه :

لیسا از طریق کار به عنوان یک مدل برای برند لوازم آرایشی کره جنوبی، مون‌شات، در ۲۱ مارس ۲۰۱۸ سفیر برند آنها در چین شد. لیسا همچنین در سال ۲۰۲۰ تنها سفیر جهانی برند پاریسی سلین شد. همچنین او سفیر جهانی برند جواهرات بولگاری و سفیر برند لوازم آرایشی مک می باشد.

مد و عکاسی :

در ژانویه ۲۰۱۹، لیسا الههٔ موسیقی کارگردان تصویر خلاق و باهنر هادی سلیمان، برای سلین، یک برند فرانسوی لوکس شد. در نوامبر همان سال، پنشوپه آشکار کرد که لیسا به عنوان جدیدترین سفیر خانواده پنشوپه پیوسته بوده‌است.

از طریق وای‌جی انترتینمنت، لیسا یک نسخه محدود کاملاً مرکب فتوبوک با عنوان "۰۳۲۷" با عکس گرفتن از طریق دوربین فیلمبرداری توسط خودش منتشر کرد، فتوبوک در تولد لیسا، ۲۷ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد.

 

صفحه اینستاگرام لالیسا مانوبان | Lalisa Manoban


منبع : برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا - لیسا

 
نامحدود با تمامی کیفیت ها موزیک ویدیو ، ویدیو و آهنگ های بلک پینک | blackpink را آنلاین تماشا و با تمام سرعت از لینک های مستقیم دانلود کنید! ✅

⭐️ بلینک ها لایق بهترین ها هستن :)

⭐️ هر وقت دلت برا بلک پینک تنگ شد " مای بلک پینک " رو داخل گوگل صدا بزن :)
Designed by Farazesm!